چرا همه در فارکس بازنده هستن

بازار تبادل ارز خارجی که با نام اختصاری فارکس در بین مردم شناخته شده است، از مشهورترین بازارهای مالی در دنیا است که امروزه افراد زیادی را به خود جذب کرده است. ورود به هر پروژه‌ای نیازمند داشتن دانش لازم برای شروع کار و مهم‌تر از آن استمرار کار با ایجاد کمترین ضرر، می‌باشد. فارکس نیز از این قاعده مستثنی نیست و نیازمند کسب آگاهی و دانش لازم در این زمینه است.

برای شروع بهتر است از تجارب دیگران استفاده کنید و با افراد متخصص در ارتباط باشید تا مشاوره لازم را دریافت کنید. این پروژه مالی علی رغم سود قابل توجه آن، بسیار ریسک بالایی دارد و احتمال اینکه شما سرمایه خود را در این راه از دست بدهید نیز وجود دارد. پس بهتر است با مدیریت مالی و داشتن بهترین مشاوره، تمام نکات آن را بررسی کنید تا از عواقب آن مطلع شوید. با وجود سودآوری این بازار، درصد بالایی از افراد در آن دچار ضرر و زیان مالی می‌شوند و علاوه بر آنکه سودی حاصل نمی‌کنند، بخشی از مال خود را نیز از دست می‌دهند. در واقع عوامل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود همه در فارکس بازنده باشند.

چرا در فارکس ضرر می‌کنیم؟

آمار بالای 90 % برای بازندگان فارکس حاکی از وجود عوامل زیاد و گسترده است که در ابتدا شروع کار و یا در مسیر حرکت، باعث باخت مالی می‌شود.

  • انتظارات خیلی بالا نداشته باشید

بهتر است انتظارات معقولی داشته باشید. انجام هر پروژه‌ای، هر چقدر هم سودآور باشد به زمان نیاز دارد و علاوه بر آن، شما نباید انتظار سودی کلان را در ابتدای هر پروژه که تازه سازه‌های آن را بنا کرده‌اید، داشته باشید. بهتر است از ابتدا تحلیل مناسبی از میزان سرمایه و سود خود داشته باشید و عوامل کاهنده و افزاینده آن را نیز در نظر بگیرید.

  • کمال گرا نباشید

شما نباید انتظار داشته باشید که کار خود را به طور عالی و عاری از خطا انجام دهید. همه افراد موفق در دنیا ممکن است دارای فراز و نشیب‌های زیادی در زندگی مالی خود بوده باشند. بهتر است از شکست‌های خود در جهت پیشرفت امور استفاده کنید تا موفق شوید. لازم نیست از تمامی مراحل پروژه خود عالی بگذرید، گاهی تجارب به موفقیت‌های بیشتر ختم می‌شوند. پس کمال گرا نباشید و طبق برنامه پیش بروید و عوامل جانبی را نیز در نظر بگیرید.

  • منطقی فکر کنید

به یاد داشته باشید هر چقدر که شما حساب شده عمل کنید و عوامل زیادی را در نظر بگیرید، نمی‌توانید همه چیز را کنترل کنید. در نتیجه سعی کنید منطقی فکر کنید و خود را با شرایط وفق دهید.

  • استراتژی خود را به درستی تعیین کنید

شرط موفق شدن همیشه داشتن سرمایه عالی برای شروع و ادامه‌ی پروژه مالی نیست. اگر شما یک برنامه مشخص با استراتژی‌های مخصوص آن را نداشته باشید، مطمئن باشید که شکست خواهید خورد. زیرا بدون یک نقشه‌ی منسجم، هیچ مقصد نهایی مطمئنی در انتظار شما نخواهد بود.

چرا در فارکس ضرر می‌کنیم؟

  • توانایی کافی برای شروع پروژه بسیار ضروری است

انجام یک کار جدید برای تمامی افراد سخت است. همه افراد موفق در دنیا در هر پروژه‌ای، در گام‌های ابتدایی با سختی مواجه شده‌اند. لازمه موفق شدن در این زمینه، افزایش سطح دانش و آگاهی در کاری است که می‌خواهید شروع کنید. افراد بی‌سواد در دنیای مالی قطعا با شکست مواجه خواهند شد. بهتر است قبل از شروع کار تمام فنون و مهارت‌های لازم برای پروژه را فرا بگیرید و با افراد خبره و صاحب نظر در زمینه مورد نظر خود مشاوره بگیرید تا با کمترین خسارت موفق شوید.

  • صبور باشید

برای شروع پروژه باید باید با دانش لازم و مدیریت صحیح عمل کنید و در نظر داشته باشید که در هر کاری صبر لازمه‌ی انجام و به هدف رسیدن کار شماست. با تحقیق کافی، صبر و استراتژی مناسب، تا درصد بالایی خود را از مسیر شکست دور کنید.

  • خود را برای پذیرش تمامی شکست‌ها و پیروزی‌ها آماده کنید

عوامل خارجی زیادی بر روی پیروزی تاثیر گذارند. در کنار عوامل خارجی، عوامل داخلی نیز بسیار مهم هستند. از لحاظ روحی خود را قوی سازید و نترسید، زیرا داشتن روحیه ضعیف و اعتماد به نفس پایین، از شما یک بازنده می‌سازد.

چرا در فارکس ضرر می‌کنیم؟

چه افرادی در زمینه فارکس موفق بوده اند؟

از افراد خارجی موفق در این زمینه می‌توان به بیل لبیس و مایکل مارکوس اشاره کرد. آرش وداد و رضا گلشاهیان از افراد موفق ایرانی در این زمینه هستند.