با ویژگی های سقف های شیروانی پلاستیکی آشنا شوید

 سقف‌های شیروانی از زمان‌های قدیم، در ساختن خانه مورد استفاده قرار می‌گرفت. این سقف‌ها از مواد مختلفی از چوب گرفته تا پلاستیک ساخته می‌شوند. از سقف‌های شیروانی در مکان‌های مختلفی از جمله خانه، پارکینگ و غیره استفاده می‌شود. در این مطلب می‌خواهیم انواع سقف شیروانی را به شما معرفی کنیم اگر قصد اطلاع از قیمت ورق شیروانی دارید می‌توانید از کارشناسان سایت آهن آلات شهر آهن مشاوره دریافت کنید.

سقف شیروانی

 سقف از مهم‌ترین اجزا در ساختن ساختمان‌ها و منازل است که بدون آن ساختمان و خانه، محل مناسبی برای سکونت نخواهند بود. سقف‌های شیروانی یکی از انواع سقف‌ها هستند که از مواد مختلف با طرح‌های متعددی ساخته می‌شوند. سقف‌های شیروانی شیب‌دار هستند که مانع از جمع شدن برف و آب باران در بالای خانه می‌شوند. اگر چه در گذشته از سقف‌های شیروانی برای خانه‌ها استفاده می‌شد، اما در حال حاضر کاربرد سقف‌های شیروانی بسیار بیشتر شده است.

انواع سقف‌های شیروانی

سقف شیروانی در اشکال و انواع مختلفی ساخته می‌شوند. ماده سازنده سقف‌های شیروانی، باعث تمایز آن‌ها می‌شود. در ادامه هر یک از انواع مختلف سقف‌های شیروانی را به شما معرفی می‌کنیم.

سقف‌های سفالی

 سفال از سال‌های گذشته رایج بوده و بسیاری از مردم سقف خانه‌های خود را از سفال می‌ساختند. امروزه هم می‌توان از شیروانی سفالی برای سقف خانه استفاده کرد. با توجه به قیمت بالای شیروانی سفالی و خطر شکستگی آن، استفاده از این نوع سقف زیاد توصیه نمی‌شود.

سقف‌های بتنی

 این نوع شیروانی‌ها شبیه به نوع قبلی (سفالی) هستند. با این تفاوت که از بتن در آن‌ها استفاده شده است. بتن مقاومت و پایداری خوبی داشته و نسبت به سقف‌های سفالی ارزان‌تر است.

سقف‌های چوبی

 این نوع سقف‌ها در حال حاضر خیلی طرفدار ندارند. از سقف چوبی در خانه‌های با نمای قدیمی استفاده می‌شود. همچنین از ویژگی‌های این سقف‌ها می‌توان به عایق بودن آن‌ها اشاره کرد. هر چند که در گذشته از سقف‌های چوبی استفاده زیادی می‌شد، ولی امروزه انواع مختلفی از سقف‌ها به بازار آمده که جایگزین سقف‌های چوبی شده اند.

سقف فلزی

این نوع سقف‌ها در مدل و رنگ‌های متعددی ساخته می‌شوند. شیروانی‌های فلزی نوع جدید و مدرن سقف هاست که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت این سقف نیز بالا است. در حال حاضر کاربرد این سقف‌ها کمتر شده است.

سقف شیروانی پلاستیکی

از رایج‌ترین و پراستفاده‌ترین سقف، شیروانی پلاستیکی است. از این نوع شیروانی‌ها در بسیاری از ادارات، مراکز، پارکینگ‌ها و غیره استفاده می‌شود. این سقف‌ها نور آفتاب را مهار کرده و به عنوان سایه بان استفاده می‌شوند. سقف شیروانی پلاستیکی جایگزین خوبی برای سقف‌های شیشه ای است. شیروانی پلاستیکی از دو نوع ماده پلی کربنات و فایبرگلاس ساخته می‌شود. استفاده از نوع شیروانی‌ها بسیار پرکاربرد است. برای تهیه این نوع سقف‌ها ابتدا کارشناس از محل بازدید می‌کند و سپس سفارش انجام می‌شود.

در سقف‌های شیروانی پلاستیکی از فایبرگلاس نیز استفاده می‌شود. فایبرگلاس از الیاف شیشه و پلمیر ساخته می‌شود. الیاف شیشه، باعث افزایش مقاومت سقف شیروانی می‌شود. ویژگی خوبی که فایبرگلاس دارد این است که وزن سنگینی ندارد. همچنین در بسیاری از جاها برای عایق بندی مخازن هم استفاده می‌شود. در شیروانی پلاستیکی فایبرگلاس، از الیاف شیشه استفاده شده است. شیروانی پلاستیکی نسبت به سقف‌های شیشه ای مزیت داشته و می‌توان برای نورگیرها از آن استفاده کرد. شیروانی پلاستیکی، برخلاف سقف‌های شیشه ای، با برخورد یک شی شکسته نمی‌شود. این نوع شیروانی‌ها برای جاهایی مانند گلخانه‌ها هم استفاده می‌شوند. در جاهایی که به پوشش و نور هر دو با هم نیاز باشد، از سقف‌های شیروانی پلاستیکی استفاده می‌شود.

ورق شیروانی مدل سنگ ریزه ای

یکی از انواع مدل‌های ورق شیروانی، مدل  سنگ‌ریزه‌ای است. ورق شیروانی سنگ‌ریزه‌ای از نوعی آلیاژ ساخته می‌شود. این ورق در برابر خوردگی و زنگ زدن مقاوم است و برای ساختن سقف‌های شیب دار استفاده می‌شوند. همچنین در برابر تغییرات دما پایدار است.

قیمت ورق شیروانی

قیمت ورق شیروانی بر اساس وزن آن محاسبه می‌شود. هر چه که وزن ورق شیروانی بیشتر باشد، قیمت تمام شده هم بالاتر خواهد رفت. همچنین کیفیت ساخت ورق، جنس ورق و قیمت مواد اولیه بر قیمت ورق شیروانی تأثیرگذار است؛ بنابراین قبل از خرید ورق شیروانی باید نوع ماده سازنده آن و طرح و مدل را مشخص کرده باشید.

قیمت ورق شیروانی

قیمت ورق شیروانی دست دوم

در حال حاضر به غیر از ورق شیروانی نو، ورق شیروانی دست دوم نیز فروشند، قیمت ورق شیروانی دست دوم بستگی دارد به این که شما آن را از واسطه خریداری می‌کنید یا این که ورق را به صورت مستقیم از کسی که قصد تخریب و بازسازی مکانی را دارد، بخرید.

قیمت ورق شیروانی پلاستیکی

شیروانی‌های پلاستیکی در انواع مختلفی ساخته می‌شوند. بسته به سفارش مشتری ورق‌های شیروانی پلاستیکی در ابعاد مختلفی برش داده می‌شود. آن چه که در محاسبه قیمت شیروانی پلاستیکی، مد نظر قرار می‌گیرد، مترمربع است. به این صورت که برای حساب کردن قیمت نهایی سفارش، طول و عرض ورقه را در هم ضرب کرده و قیمت را محاسبه می‌کنند.

برای محاسبه قیمت شیروانی پلاستیکی فاکتورهای مختلفی تأثیرگذار هستند. برای مثال ضخیم بودن ورقه و جنس آن از مواردی هستند که بر قیمت تأثیر می‌گذارند. همچنین ابعاد سقف‌ها از مواردی است که بر قیمت نهایی تأثیر می‌گذارند. ورق سقفی پلاستیکی در جاهای مختلفی از جمله پوشش استخر، حیات خلوت و و پارکینگ استفاده می‌شود. این ورق‌ها در ضخامت‌های گوناگونی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. بسته به میزان ضخامت و ماده اولیه، قیمت ورق سقفی پلاستیکی می‌تواند متغیر باشد. بعضی از ورق‌های نازک هستند که شبیه به کارتن بوده و قیمت آن‌ها نسبت به سایر ورق‌ها پایین‌تر است. در حال حاضر با توجه به وجود نوسان در قیمت مواد اولیه برای ساخت ورق سقفی، قیمت‌ها به صورت روزانه تعیین می‌شوند.

نکات مهم در حین خرید سقف شیروانی پلاستیکی

در حین خرید سقف شیروانی پلاستیکی، باید از منبع معتبر محصول خود را تهیه کنید. همچنین می‌توانید سوال کنید که آیا کار نصب را هم برای شما انجام می‌دهند یا خیر. در حین خرید سقف شیروانی پلاستیکی این نکته را مد نظر داشته باشید که می‌خواهید سقف از جنسی باشد؟ رنگ بندی مد نظر خود را نیز قبل از خرید مشخص کنید تا بتوانید خریدی کامل و صحیح را داشته باشید.

نکات مهم در حین خرید سقف شیروانی پلاستیکی

مزایای ورق شیروانی

ورق‌های شیروانی وزن سنگینی ندارند و ظاهری زیبا به سقف می‌دهند. ورق شیروانی در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله، مقاوم هستند و همچنین ضد اکسید هستند. به این معنی که در برابر زنگ زدن مقاومت زیادی دارند. مراحل نصب ورق‌های شیروانی ساده بوده و زمان زیادی را نمی‌گیرد. همچنین رنگ ورق‌ها با سرد و گرم شدن هوا عوض نمی‌شود. سقف‌های شیروانی برای مناطقی که آب و هوای بارانی دارد بسیار مناسب است. برای این که برف و باران در بالای خانه باقی نماند، از سقف‌های شیروانی برای سرریز شدن آن‌ها استفاده می‌کنند. سقف‌های شیروانی در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند. انتخاب نوع و مدل سقف به سلیقه شما بستگی دارد.

نصب ورق شیروانی

نصب ورق‌های شیروانی می‌تواند توسط شما انجام شود. البته در صورتی که مهارت کافی برای این کار را داشته باشید. همچنین می‌توانید از متخصص این کار برای نصب ورق‌ها کمک بگیرید. شرکت‌هایی که ورق شیروانی می‌فروشند، ممکن است که کار نصب را به طور رایگان برای مشتری انجام دهند. همچنین برخی شرکت‌ها، برای نصب ورق‌ها، فردی را معرفی می‌کنند.

در این مطلب انواع شیروانی‌ها و کاربرد آن‌ها را بررسی کردیم. قیمت ورق شیروانی دست دوم بسته به این که از واسطه خریداری می‌شود یا از به صورت مستقیم، می‌تواند متفاوت باشد. طبیعی است اگر از واسطه ورق‌ها را تهیه کنید، قیمت بیشتری هم باید پرداخت کنید. شما می‌توانید از فردی که قصد تخریب و بازسازی منزل، انبار یا مکانی را داشته باشد، ورق‌های شیروانی را تهیه کنید.

سقف‌های شیروانی در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در گذشته بیشتر خانه‌ها را از سقف‌های شیروانی سفالی می‌ساختند. اما امروزه تنوع و کاربرد سقف‌های شیروانی بسیار زیادتر شده و در بسیاری از مکان‌ها استفاده می‌شوند. قیمت شیروانی پلاستیکی بسته به ضخامت، جنس و ابعاد می‌تواند متفاوت باشد. شیروانی پلاستیکی امروزه برای سقف استخرها، پارکینگ‌ها و غیره استفاده زیادی دارد.

 اگر قصد اجرای سقف شیروانی در پروژه ساخت و ساز خود دارید، کارشناسان شهر آهن می‌توانند در این خصوص شما را راهنمایی کنند. در این سایت می توانید به صورت روزانه قیمت آهن و سایر آهن آلات را رصد کنید.