آیا با گوشی می‌توان ترید کرد؟

ترید ارز دیجیتال با گوشی موبایل به سبب دسترسی آسان به کیف پول، اخبار و نمودارها، به سرعت در حال رشد است. اپلیکیشن‌های بسیاری نیز برای معامله در بازار ارز دیجیتال طراحی و تولید شده‌اند. در این مطلب به آموزش ترید با گوشی موبایل و بررسی جوانب آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

آموزش ترید با گوشی صفر تا صد

اولین نکته پیش از شروع ترید با موبایل یا حتی کامپیوتر، آشنا بودن با بازار مالی موردنظر است. اگر در ارتباط با ارزهای دیجیتال، نحوه ترید و مدیریت سرمایه آگاهی نداشته باشید، امکان وارد آمدن ضرر بسیار، وجود دارد. در ادامه نحوه شروع ترید با گوشی موبایل را آموزش می‌دهیم:

در قدم اول باید یک دستگاه مناسب را برای خود انتخاب کنید. موبایل انتخابی شما باید امکان نصب اپلیکیشن‌های جدید را داشته باشد. به همین دلیل استفاده از یک دستگاه بسیار قدیمی برای ترید ممکن نیست.

سپس نوبت به نصب برنامه‌ای برای تحلیل نمودار است. نرم‌افزار تریدینگ ویو، اولین نرم‌افزاری است که باید نصب کنید. در این نرم‌افزار تمام نمودارهای قیمتی ارزهای دیجیتال یا حتی فارکس قابل‌مشاهده هستند. این نرم‌افزار، ابزار تحلیل بسیار حرفه‌ای و کارآمدی را در اختیار شما می‌گذارد.

پس از آن نوبت به نصب یک برنامه صرافی ایرانی است. برای تبدیل ریال به هر ارز دیگری، نیاز است که ابتدا صرافی ایرانی نصب کنید. صرافی‌های ایرانی از برخی ارزها پشتیبانی نمی‌کنند. برای خرید چنین ارزهایی باید یک صرافی خارجی را نصب کنید. احراز هویت در یک صرافی خارجی و وارد شدن به آن نیازمند فیلترشکن و تغییر آی‌پی است. می‌توانید ریال خود را به راحتی در یک صرافی ایرانی تبدیل به تتر کنید و پس از آن تترها را به صرافی خارجی ارسال کنید.

اگر قصد هولد کردن یا نگه داشتن ارز برای طولانی مدت را دارید، باید حتما یک کیف پول نصب کنید. بهترین کیف پول ارز دیجیتال را که برای سیستم‌عامل شما مناسب است را نصب کنید. ذخیره ارزها در صرافی به هیچ عنوان امن نیست؛ زیرا امکان هک شدن آن وجود دارد.

آموزش ترید با گوشی صفر تا صد

ترید حرفه‌ای با گوشی یا کامپیوتر؟

یک تریدر حرفه‌ای باید به صورت روزانه و حتی ساعتی ترید کند. کوچک‌ترین خبری برای تریدرها اهمیت دارد و می‌تواند موجب سود و یا ضرر برای آن‌ها شود. به همین سبب برای چک روزانه به یک گوشی موبایل نیاز  است. از طرفی نیاز به یک مانیتور بزرگ برای تحلیل تکنیکال هم دارید. حتی ممکن است چند مانیتور استفاده کنید.

مزایای ترید ارز دیجیتال با گوشی به شرح زیر است:

  • قابلیت دسترسی آسان: یکی از مزایای ترید با موبایل، قابلیت دسترسی آسان است. تنها یک دستگاه موبایل متصل به اینترنت کافی است تا ترید را آغاز کنید و به حساب‌ها و تمام نمودارها دسترسی داشته باشید.
  • سهولت: تریدرها با موبایل می‌توانند به صورت دائمی به بازارها متصل بمانند و به تغییرات و اخبار، فورا واکنش نشان دهند. این سهولت برای افرادی که اکثر اوقات خارج از خانه هستند، بسیار کاربردی است.
  • به‌روزرسانی‌های قوی: نرم‌افزارهای ترید در موبایل به کاربران تمامی داده‌های بازار، اخبار و اعلان‌های قیمت را در لحظه گزارش می‌دهند.
  • رابط کاربرپسند: بسیاری از نرم‌افزارهای ترید در گوشی موبایل با رابط کاربری آسان و کاربرپسند طراحی شده‌اند.

ترید حرفه‌ای با گوشی یا کامپیوتر؟

معایب ترید ارز دیجیتال با گوشی به شرح زیر است:

  • اندازه کوچک صفحه: تجزیه و تحلیل نمودارها و انجام تحلیل تکنیکال در اندازه صفحه‌نمایش کوچک‌ گوشی موبایل در مقایسه با دستگاه کامپیوتر بسیار سخت و چالش‌برانگیز است.
  • امنیت: خطر امنیتی و هک شدن در برنامه‌های تلفن همراه بیشتر است. یک تریدر با گوشی موبایل باید همواره در برابر هک یا دسترسی‌های غیرمجاز از حساب‌های کاربری خود هوشیار باشد.
  • اشتباهات جبران‌ناپذیر: ترید با گوشی بسیار آسان انجام می‌گیرد. اما امکان اشتباهات سهوی و انتخاب یک گزینه اشتباه در گوشی موبایل بیشتر از کامپیوتر است. در چنین موقعیت‌هایی به دلیل حساس بودن ترید، امکان وارد آمدن ضررهای جبران‌ناپذیر هست. گاهی نیز امکان دارد نرم‌افزار گوشی دچار باگ‌ فنی شده و یا گوشی موبایل هنگ کند.
  • حافظه محدود: پیچیدگی‌های یک پلتفرم معاملاتی امکان دارد برای حافظه و قدرت پردازش محدود گوشی موبایل، مشکل ایجاد کند اما این مسئله، مشکل بزرگی برای کامپیوترهای پیشرفته نیست. در گوشی همچنین امکان دارد برخی برنامه‌ها نیز دچار مشکل شوند. به همین خاطر بهتر است برای ترید از یک گوشی باقدرت پردازش و حافظه‌ای بالا استفاده شود. گوشی‌های گیمینگ برای این امر می‌توانند مناسب باشند.

در جواب سوال ترید با گوشی ممکن است یا خیر؟ باید گفت گوشی موبایل برای تریدرها می‌تواند یک سکوی پیشرفت باشد؛ اما مهم‌ترین نکته پیش از شروع ترید، آموزش درست است.