چه ساعتی از روز طلا بفروشیم؟

طلا از جمله کالاهایی است که امروزه با توجه به گسترده بودن کارایی آن، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر بالا بودن متقاضی‌های آن، صنعت‎‌های مختلفی مثل جواهرات و الکترونیک نیز از آن بهره می‌برند. انجام هر کاری در سپرده گذاری در ساعات خاصی انجام می‌گردد که بالاترین میزان کارایی خود را دارد. زمان مناسب برای فروش این فلز گران قیمت در زمانی است که بازار در حالت اوج خود قرار دارد. در بازارهای بی‌ثبات سهام، ما شاهد افزایش قیمت طلا هستیم که این زمان برای فروش طلا مناسب است. تورم هم یکی از عوامل موثر برای تعیین زمان فروش طلا است، در واقع زمانی که ارزش پول کاهش میابد،  با توجه به وجود نوسانات در قیمت طلا، معمولا طلافروشان نزدیک ساعت 11 ظهر قیمت طلا را اعلام می‌کنند. بهترین زمان مبادله و مخصوصا فروش طلا در بازه‌ی زمانی 4 عصر تا 8 شب است. در این زمان، بازار طلا دارای کمترین جریان نوسانات خود در طول روز است چون با توجه به بررسی‌های انجام شده قیمت طلا در ساعات آغازین و پایانی روز، با یکدیگر اختلاف دارد، مخصوصا قیمت طلا در ساعات ابتدایی روز معمولا قابل اطمینان نیست.

چگونه از فروش طلا بیشتر سود کنیم؟ چه ساعتی از روز

با توجه به آنکه بهترین زمان برای مبادله‌ی خرید و فروش طلا در بازه زمانی 4 عصر تا 8 شب است، به مجموعه‌ای از فاکتورها برای فروش طلای خود باید دقت کنیم. با توجه به نوسانات موجود، تورم علاوه بر تأثیر بر روی خرید، بر روی فروش نیز اثر می‌گذارد. بهتر است زمانی که ارزش پول در بهترین و بالاترین وضعیت خود قرار دارد، فروش خود را انجام دهیم. بهترین بازه زمانی که شما می‌توانید بیشترین سود را از فروش طلای خود داشته باشید، دوره‌ای است که میزان تقاضا در بالاترین حد خود است.

چگونه از فروش طلا بیشتر سود کنیم؟ چه ساعتی از روز

بهترین طلا برای سپرده گذاری

برای سپرده گذاری طلا، می‌توان از منابع مختلفی استفاده کرد مثل انواع سکه‌ها، طلای آب شده و تکه‌های طلا. به طور کلی بهترین طلا برای سپرده گذاری و تجارت، طلای آب شده یا همان طلاهای از رده خارج شده و یا شکسته شده است. طلای آب شده دارای مزایای متفاوتی است که از جمله این مزایا می‌توان به اختلاف قیمتی که بین آن و طلاهای دیگر، عدم وجود مالیات و اجرت و همچنین قدرت نقدیندگی بالای آن اشاره کرد. نقدینگی طلایی که ما قصد سپرده گذاری آن را داریم بسیار مهم است، زیرا به آن اشاره دارد که ما هر زمانی که می‌خواهیم، بتوانیم منابع خود را به پول نقد تبدیل کنیم.

بازار مربوط به طلای آب شده به صورت غیرمتمرکز است و همیشه خریدار و فروشنده برای آن موجود است. به خاطر نوع این طلاها با مقادیر بسیار پایین نیز امکان خرید و فروش وجود دارد و از همه مهمتر قیمت طلای آب شده بر اساس عیار درج شده بر آن است که قیمت آن از طلاهای دست دوم کمتر است. بعد از طلای آب شده، سکه‌ها گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری مالی هستند، چون تحت نظر بانک‌ها ضرب می‌شوند و واسطه برای آن‌ها وجود ندارد. سکه‌ها در زمان تورم نیز یک منبع مناسب محسوب می‌شوند که هم برای سپرده گذاری و همچنین برای تجارت مفید هستند.

بهترین طلا برای سپرده گذاری

نکات مهم در هنگام انتخاب طلا برای سپرده گذاری

وزن طلایی که شما سپرده گذاری می‌کنید بسیار مهم است. با توجه به اینکه با مقدار بیشتری سرمایه گذاری در بازار طلا، شما امکان کسب سود بیشتری را دارید، باید دقت کنید که گاهی سرمایه گذاری طلا در برخی از موسسات عالی ممکن است سقف مجاز داشته باشند و یا مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را برای نوع سپرده گذاری که شما انجام می‌دهید لحاظ کرده باشند. قبل از انتخاب نوع سرمایه گذاری طلا از میزان نقدینگی خود مطمئن شوید و ریسک اتفاقات ناگهانی را به حداقل برسانید، چرا که با نقدینگی مطمئن می‌شوید هر زمانی که مایل هستید می‌توانید پول خود را نقد کنید. خلوص طلا نیز یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن دقت کنید. هرچه طلا خلوص بیشتری داشته باشد قطعا ارزش بالاتری دارد. طلای 24 عیار خالص ترین نوع طلای موجود است که نشان دهنده‌ی خلوص بالای 99/9 درصد آن است.

به طور کلی با توجه به مواردی که ذکر شد، امروزه از طلا به طور گسترده برای سرمایه گذاری و پس انداز مالی استفاده می‎‌شود که بهترین نوع آن‌ها برای سپرده گذاری طلای آب شده است.