آموزش ترید با گوشی در فارکس

معاملات ارزی (فارکس) فرآیند خرید یک ارز و فروش ارز دیگر با هدف کسب سود از معامله است. فارکس (FX) مجموعه‌ای از کلمات خارجی و صرافی است. بر اساس گزارش سال ۲۰۲۲ بانک تسویه بین‌المللی (بانک جهانی برای بانک‌های مرکزی ملی)، حجم روزانه معاملات فارکس به ۷.۵ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۲ رسید. این بازار ۲۴ساعته و پنج روز و نیم هفته باز است. بازار فارکس می‌تواند در هر زمانی بسیار فعال باشد و قیمت‌ها در آن دائما در حال تغییر هستند.

"متاتریدر ۴ یا ۵؟ کدام برای معامله فارکس با گوشی مناسب‌تر است؟

انتخاب بروکر برای معاملات از اهمیت بسزایی برخوردار است. بروکرهای معتبر سعی می‌کنند که با ارائه پلتفرم‌هایی قوی، مشتریان خود را جذب کنند. در مورد انتخاب متاتریدر ۴ یا ۵ برای ترید کردن بحث‌های زیادی وجود دارد.

در حال حاضر متاتریدر ۴ در سطح بین المللی شناخته شده است. پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر به محبوب‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی برای معامله گران فارکس و CFD در سراسر جهان تبدیل شده‌اند. دو پلتفرم MetaTrader4 و Metatrader5 بسیار شبیه به هم هستند، با این حال، چند تفاوت کلیدی بین این دو وجود دارد.

اولین چیزی که باید از آن آگاه بود این است که MT5 یک پلتفرم کاملاً جدید است و ارتقاء یافته MT4 نیست. اولین پلتفرم، MT4 در سال ۲۰۰۵ منتشر و به طور خاص برای معامله گران فارکس ساخته شد.

این پلتفرم بسیار محبوب شد و مشخص شد که تقاضای معامله گران سهام برای پلتفرم مشابه وجود دارد. با این حال، مدیریت MT4 با مقررات معاملاتی در برخی از بورس‌ها مطابقت نداشت. بنابراین MT5 با استفاده از سیستم مدیریت موقعیت و سفارش متفاوت برای مطابقت با این قوانین ایجاد شد. در همان زمان، بسیاری از ویژگی‌های دیگر به پلتفرم اضافه شد.

"متاتریدر ۴ یا ۵؟ کدام برای معامله فارکس با گوشی مناسب‌تر است؟

مراحل ترید فارکس در گوشی

مراحل ترید فارکس در گوشی به شرح زیر است:

مرحله ۱: یک کارگزار انتخاب کنید

انتخاب کارگزار مناسب پایه و اساس تجارت موفق فارکس است. کارگزاران به عنوان واسطه عمل می‌کنند و معاملات شما را در بازار پویا ارز تسهیل می‌کنند. با توجه به تعداد زیادی گزینه در دسترس، انجام تحقیقات کامل برای یافتن یک کارگزار معتبر که با نیازهای معاملاتی شما هماهنگ باشد، کلیدی است.

مرحله ۲: یک حساب باز کنید

باز کردن یک حساب معاملاتی فارکس یک فرآیند ساده، سریع و کاربرپسند است.

مرحله ۳: یک برنامه معاملاتی را در تلفن خود دانلود کنید

با دانلود یک برنامه معاملاتی قابل اعتماد که توسط کارگزار انتخابی شما ارائه شده است، تجارت فارکس خود را انجام دهید.

مرحله ۴: اصول اولیه را بیاموزید

قبل از ورود به دنیای پویای معاملات فارکس، درک اصول اساسی بسیار مهم است.

مرحله ۵: تجارت را شروع کنید

اکنون، شما خود را با اصول اولیه مجهز کرده‌اید و زمان آن رسیده که معاملات خود را آغاز کنید.  

مراحل ترید فارکس در گوشی

طبق آمار Statista، در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۵۰ میلیون معامله‌گر فارکس فعال در جهان وجود داشت. از این تعداد، حدود ۸۰ درصد یا حدود ۲۰۰ میلیون نفر از طریق تلفن‌های هوشمند خود تجارت می‌کنند. انتظار می‌رود که تعداد معامله‌گرانی که از طریق گوشی‌های هوشمندشان در بازار فارکس معامله می‌کنند، در سال‌های آینده به رشد خود ادامه دهد. تا سال ۲۰۲۵، تعداد آن‌ها می‌تواند به بیش از ۲۵۰ میلیون نفر برسد.

اپلیکیشن‌های معاملاتی موبایل، تجربه‌ای یکپارچه را ارائه می‌کنند و به شما امکان می‌دهند معاملات را انجام دهید، بازارها را تجزیه و تحلیل کنید و سبد خود را مستقیماً از تلفن خود مدیریت کنید.

با ویژگی‌های پیشرفته برنامه‌های معاملاتی تلفن همراه، شما این انعطاف‌پذیری را دارید که کل سفر معاملاتی فارکس خود را تنها با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه انجام دهید. اما به خاطر داشته باشید که نرم افزارهای تحلیل بازار برای رایانه‌های رومیزی معمولاً ویژگی‌ها و ابزارهای بیشتری را برای تصمیم گیری معاملات ارائه می‌دهند.

بازار فارکس محل داد و ستد ارزها است. برخی از برنامه‌های کارگزار آنقدر محبوب هستند که معامله‌گرانی که حساب کاربری با کارگزار ندارند همچنان از آن‌ها استفاده می‌کنند. سایر برنامه‌های محبوب معاملات فارکس دسترسی رایگان و آسان به اخبار، قیمت‌ها و نمودارها را ارائه می‌دهند. به دنبال برنامه‌هایی باشید که عملکردی را که برای تجارت موثر فارکس نیاز دارید به شما ارائه می‌دهند.