چگونه فارکس را شروع کنیم

فارکس مخفف کلمه Foreign Exchange است. فارکس در واقع به معنی بازی برای تبادل ارزهای مختلف است که در آن افراد و شرکت های مختلف ارزها را با یکدیگر مبادله می کنند. شروع کردن فارکس کار ساده ای نیست و ممکن است دغدغه زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. سرمایه گذاری در فارکس می تواند برای بعضی از افراد سودمند و برای بعضی دیگر زیان آور باشد. این موضوع به منزله این است که آموزش دیدن و شروع کردن فارکس از همان ابتدا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در ادامه مقاله قصد داریم مراحل شروع کار در فارکس را برای افراد مبتدی توضیح دهیم.

پیش نیازهای شروع کار در فارکس

برای شروع کردن فارکس راهی به غیر از آموزش دیدن ندارید. بسیاری از افراد تصور می کنند که کار در فارکس ساده است و به همین جهت نیز هزینه ای برای آموزش خودشان نمی کنند. ولی واقعیت این است که سرمایه گذاری در چنین بازاری که احتمال ریزش آن وجود دارد، می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. برای شروع کار فارکس در ابتدا در دوره های آموزشی شرکت کنید و سپس طبق مراحل توضیح داده شده در این مقاله، کار را آغاز نمایید. برای شروع کار در فارکس نیاز به یک سری پیش نیازهایی دارید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

  • مهارت و دانش کافی

حتما باید مهارت شروع کار در فارکس را یاد گرفته باشید. اینکه چگونه فارکس را شروع کنیم؟ بستگی به نظر شما دارد. اما مطمئن باشید که بدون مهارت و دانش کافی نمی توانید به نتیجه خوبی برسید.

  • سرمایه مناسب

به هر حال برای شروع کار در بازار فارکس باید مقداری سرمایه داشته باشید. البته توصیه می کنیم که ابتدا با سرمایه زیاد مشغول به کار نشوید و با همان سرمایه کم، شرایط بازار را بررسی کنید. پس از آن می توانید سرمایه خود را افزایش دهید.

  • ریسک پذیری بالا

چه قبول کنید چه نکنید، شروع کار در بازاری مانند فارکس ریسک دارد. باید ریسک پذیری بالایی داشته باشید و اگر ضرر کردید، ناراحت نشوید. این موارد جزء مهم ترین موضوعات برای شروع کار در فارکس هستند.

پیش نیازهای شروع کار در فارکس

مراحل شروع کار در فارکس برای افراد مبتدی

در صورتی که یک فرد مبتدی هستید و به تازگی قصد شروع کار خودتان را در فارکس دارید، همراه ما باشید. در این بخش مراحل شروع کار در فارکس برای افراد مبتدی به شما توضیح داده شده است.

  • انتخاب بازار کار مناسب

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید برای شروع کار در فارکس انجام دهید، انتخاب بازار کار مناسب است. هر بازار مزایا و معایب خاص خودش را دارد و باید حتما به آن ها توجه داشته باشید تا بتوانید یک بازار مناسب را برای کار خودتان انتخاب کنید.

  • انتخاب بروکر

بروکر یکی از بهترین شرکت های مالی است که خدمات معاملاتی فارکس را ارائه می کند. حتما باید در هنگام انتخاب بروکر به اعتبار آن توجه داشته باشید. بروکرهایی که دارای مجوز فعالیت از یک نهاد نظارتی معتبر باشند، انتخاب خوبی برای شما هستند. اسپرد تفاوت بین قیمت خرید و قیمت فروش یک ارز را مشخص می کند. اسپرد پایین به معنای هزینه کمتر در حین معاملات است که باید به آن ها توجه داشته باشید. کمیسیون نیز توسط برخی از بروکرها دریافت می شود و باید حتما به آن ها توجه داشته باشید. خدمات پشتیبانی بروکر نیز مهم است و باید حتما خدمات مناسب و خوبی توسط بروکر به شما ارائه شوند.

  • افتتاح حساب معاملاتی

پس از اینکه بروکر مد نظر خودتان را پیدا کردید، می توانید مرحله بعدی شروع کار با فارکس را انجام دهید. در این مرحله باید به سایت بروکر مراجعه کرده و فرم افتتاح حساب را تکمیل نمایید. در این فرم اطلاعات شخصی و مدارک شناسایی مختلف ارائه می شوند.

مراحل شروع کار در فارکس برای افراد مبتدی

  • پرداخت سپرده اولیه

برای اینکه بتوانید معاملات خود را در فارکس آغاز کنید، نیاز به یک سپرده اولیه دارید. سپرده اولیه باید به بروکر واریز شود. دقت کنید که در هنگام انتخاب بروکر باید توجه داشته باشید که بسته به نوع بروکر، مبلغ سرمایه گذاری نیز متفاوت است. اگر یکی از شروط بروکر این باشد که حداقل سرمایه گذاری خاصی را در فارکس داشته باشید، حتما باید مطابق با آن پیش بروید.

  • شروع معامله

زمانی که افتتاح حساب معاملاتی شما انجام می شود، می توانید سپرده اولیه خودتان را واریز کنید. با این کار مراحل شروع معامله شما انجام خواهد شد. برای معامله ارزها باید حتما از یک پلتفرم معاملاتی استفاده نمایید. پلتفرم های معاملاتی زیادی در فارکس وجود دارند که می توانید از آن ها کمک بگیرید.