فرمول محاسبه سود ارز دیجیتال

ارز دیجیتال، نوعی پول مجازی است که با کمک رمزنگاری‌ها انجام شده، تراکنش‌های امنی را انجام می‌دهد. ارز دیجیتال انواع مختلفی مانند؛ استیل کوین، توکن اوراق بهادار، توکن دیفای، توکن کاربردی، توکن ساختاری، توکن حمایتی، استیل کوین و توکن غیر مثلثی و یا NFT را شامل می‌شود. امروزه این ارزها با توجه به ویژگی‌های قابل توجهی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. این ارزها به طور شفاف، ایمن و همچنین در دسترس جهانی قرار گرفته‌اند. یکی از دلایل جذاب بودن این ارزهای دیجیتالی، عرضه‌ی محدود و ماهیت غیرمتمرکزی است که دارند.

روش‌های محاسبه سود معاملات+ معرفی پلتفرم‌های محاسباتی

شما می‌توانید برای محاسبه سود معاملات یا از روش‌های محاسبه سود با نرم افزار استفاده کنید یا به کمک فرمولاسیون‌هایی که موجود است، این کار را انجام بدهید. نرم افزار Coinsats و CryptoProfitCalculator به صورت یک ماشین حساب، سود معاملات را برای شما محاسبه می‌کند. در روش دستی شما می‌توانید به کمک 5 روش آن را محاسبه کنید که شامل روش FIFO، روش LIFO، روش میانگین وزنی، محاسبه سود باز و بسته شدن پوزیشن و محاسبه سود سالانه است.

برای محاسبه‌ی مقدار سود ارز دیجیتال، باید مقدار خرید ابتدایی خود را در مقداری که برای آن سرمایه گذاری کردید، به صورت درصد ضرب کنید و سپس قیمت کریپتو را در مقدار 1.2 یا 1.1 ضرب کنید. برای مثال: یک محصول با قیمت 2 دلار به ازای هر یک عدد، قبلا خریداری کرده‌اید و در نظر دارید که بعد از این که محصول 20 % سود کرد، آن را بفروشید، شما قیمت خرید 2 دلار را در 1.2 ضرب کنید. مثلا 2 دلار در 1.2 می‌شود 2.4 و برای آن که به سود 20% برسید، قیمت فروش هدف شما 2.4  دلار به ازای هر کالایی است که در نظر دارید. پس سود شما 0.4 دلار است.

از پلتفرم‌های محاسباتی ارز دیجیتال می‌توان به Binance، KuCoin، BitMex، Changelly و Coinbase نام برد. Binance از بهترین پلتفرم‌های ارز دیجیتال است و در سایت CMC رتبه یک را به خود اختصاص داده است. از مزیت‌های این پلتفرم این است که شما با استفاده از ارز اختصاصی این پلتفرم، یعنی BNB، با این توکن، از 50% تخفیف در هزینه‌ی معاملات خود، بهره ببرید. با Coinbase شما می‌توانید کیف دیجیتال داشته باشید و ارزهای خود را مبادله کنید. مزیت قابل توجه در این پلتفرم داشتن پول بر روی یک کیف دیجیتالی سخت افزاری است. برای مثال می‌توان به کیف دیجیتالی Trezorاشاره کرد. KuCoin از محبوبیت بالایی برخوردار است که آن را مدیون ویژگی‌های منحصر به فردی است که دارد، مانند داشتن یک رابط کاربری. با کمک پلتفرم Changelly شما می‌توانید بیش از 100 نوع ارز دیجیتال را مبادله کنید. BitMex از دیگر پلتفرم‌ها است که شما در آن می‌توانید انواع ابزارها را برای معامله‌گران مبتدی تا پیشرفته، بیابید.

روش‌های محاسبه سود معاملات+ معرفی پلتفرم‌های محاسباتی

مهمترین ویژگی ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال می‌توانند به عنوان سیستم‌های جایگزین عمل کنند؛ در واقع این ارزها به طور مستقل از سیستم مالی که امروزه موجود است عمل می‌کنند که می‌تواند ایجادکننده‌ی استقلال مالی بیشتر و همچنین بیشتر شدن خاصیت انعطاف پذیری در مقابل بحران ‌های اقتصادی موجود باشد. این ارزها در واقع یک ذخیره‌ی با ارزش محسوب می‌شوند. برخی ارزها مانند بیت کوین مثل طلا، یک ذخیره با ارزش محسوب می‌شوند. این ارزها برای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز نیز بسیار مناسب می‌باشند. قراردادهای هوشمند در واقع قراردادهایی هستند که به صورت خودی، با کمک قوانین و شرایطی که از قبل تعریف و کدگذاری شده‌اند، اجرا می‌شوند. انجام قرارداد بدون دردسرهای اضافه و همچنین واسطه و بسیار مورد توجه است.

مهمترین ویژگی ارزهای دیجیتال

از دیگر کاربردهای ارزهای دیجیتالی، انجام ICO است که همان عرضه اولیه سکه است و به عنوان یک روش جمع آوری سرمایه نیز شناخته می‌شود. در آن یک پروژه‌ی ارز دیجیتال را به عموم مردم یا سرمایه داران ارائه می‌کنند. این ارزها همچنین ارائه دهنده‌ی مجموعه‌ای خدمات به مردم در سطح جهانی هستند. عموم مردم می‌توانند با کمک ارزهای دیجیتالی، پول‌های خود را ذخیره کنند و یا انتقال دهند که همین موضوع باعث ایجاد شمول مالی و همچنین توانمندی اقتصادی می‌شود و مردم به طور عادلانه به خدمات مالی و  محصولات، دسترسی پیدا می‌کنند. ایجاد تراکنش‌های امن و شفاف از دیگر ویژگی‌هایی است که ارزهای دیجیتال دارند. آن‌ها به کمک تکنیک‌های رمزنگاری که انجام می‌دهند مانع از نفوذ هک‌های بسیار مقاوم می‌شوند. با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال هیچ مرز جغرافیایی ندارند، کاربران می‌توانند ارسال و دریافت پرداخت را از هر نقطه‌ای از جهان انجام دهند.

امروزه بسیاری از مردم به کمک ارزهای دیجیتال، تجارت و سرمایه گذاری می‌کنند. مردم اعتقاد دارند با کمک این ارزها می‌توان سود بیشتری کسب کرد. در واقع صرافی‌های ارزهای دیجیتال این فرصت را برای کاربران فراهم می‌کنند تا به کمک ارزهای دیجیتال مختلفی که دارند، معاملات خود را انجام بدهند و به طور مستقیم سود بیشتری را از معاملات بدست بیاورند.