روش نگهداری قهوه آسیاب شده و دان قهوه

قهوه به یکی از نیازهای روزانه تبدیل شده است. مصرف قهوه در ایران و جهان روز به روز بیشتر می‌شود. اگر شما هم از جمله مصرف کنندگان و طرفداران این نوشیدنی دلچسب هستید، حتما سوالات زیادی درباره روش نگهداری آن دارید. نگهداری قهوه آسیاب شده و دانه های قهوه را چگونه انجام دهیم؟ اگر شما هم از مصرف کنندگان روزانه قهوه هستید پیشنهاد می‌کنیم به سایت قهوه پخش به عنوان مرکز پخش قهوه سری بزنید این فروشگاه با عرضه انواع قهوه، کاپوچینو، لوازم جانبی قهوه ساز و دیگر محصولات مرتبط تجربه خرید خوبی برای شما رقم خواهد زد.

انواع روش‌های نگهداری قهوه

طعم و بوی قهوه، لذت نوشیدن آن را دو چندان می کند. برای اینکه بتوانید مزه و عطر این نوشیدنی را به خوبی تجربه نمایید باید با روش های صحیحی از آن نگهداری کنید. در ادامه چند راهکار مهم برای افزایش عمر قهوه و تازه نگه داشتن آن به شما ارائه می کنیم.

 • دانه ها را در خانه آسیاب کنید

قهوه پس از رست شدن به تدریج طراوت و تازگی خود را از دست می دهد. طعم و بوی دانه‌های آسیاب شده پس از یک تا دو هفته از بین می رود. این زمان برای دانه های آسیاب نشده تا یک ماه بیشتر است. به همین علت پیشنهاد می شود که آسیاب قهوه خرید کنید و در منزل دانه ها را قبل از مصرف آسیاب نمایید.

 • قهوه را در یخچال نگه ندارید

برخی افراد گمان می کنند با نگهداری قهوه آسیاب شده در فریزر یا یخچال عمر آن را افزایش می دهند. این فرضیه کاملا اشتباه است. همانطور که می‌دانید قهوه باید در مکانی کم نور و خنک نگه داشته شود. از این رو مردم گمان می کنند که یخچال محلی مناسب برای نگهداری قهوه است. در پاسخ به این تصور اشتباه باید گفت که آیا یخچال تمام شرایط مناسب برای حفظ قهوه را دارد؟ پاسخ منفی است. رطوبت موجود در یخچال به شدت قهوه را تحت تاثیر قرار می دهد. مزه و بوی قهوه در یخچال به سرعت از بین می رود. به همین علت به هیچ وجه قهوه آسیاب شده و دانه های آن را در یخچال قرار ندهید.

 •  قهوه باکیفیت بخرید

یکی از مهم ترین نکاتی که در نگهداری قهوه آسیاب شده باید به آن توجه نمود تهیه قهوه درجه یک است. دانه های قهوه برای دوام بهتر باید تازه برشته شده باشند. دقت داشته باشید که کیفیت قهوه تاثیر مستقیمی بر ماندگاری آن خواهد داشت. شما می توانید از طریق مرکز پخش قهوه به خرید محصولی درجه یک و باکیفیت اقدام نمایید. از معتبرترین مراکز پخش قهوه و عرضه کننده انواع سیلو و ظروف نگهدارنده آن می‌توان به قهوه پخش اشاره کرد. شما می توانید محصولات با کیفیتی از این سایت خریداری فرمایید.

انواع روش‌های نگهداری قهوه

انواع ظروف نگهداری قهوه آسیاب شده

در نگهداری از قهوه آسیاب شده حتما به ظرف آن دقت نمایید. قهوه باید دور از نور مستقیم نگهداری شود. اکسیژن می تواند تاثیر منفی بر طعم و بوی قهوه بگذارد. رطوبت دشمن قهوه است و به سرعت آن را خراب می کند، بنابراین ظروفی که برای نگهداری از قهوه می خرید باید بتوانند این عوامل مخرب را از قهوه دور نمایند. بهترین ظروف برای نگهداری قهوه به شرح زیر هستند:

 • ظرف شیشه ای

ظرف شیشه ای برای نگهداری قهوه آسیاب شده بسیار مناسب است. چرا که شیشه هیچ تاثیری بر قهوه نخواهد گذاشت. علاوه بر آن نگه داشتن قهوه در این ظروف باعث حفظ طعم و بو می شود. با این حال دقت کنید که ظرف حتما دارای درپوش مناسب باشد تا هوا به داخل ظرف وارد نگردد.

 • ظرف سرامیکی

ظروف سرامیکی نیز برای نگهداری قهوه به شدت توصیه می شوند. با این حال لازم است بدانید که ظرف سرامیکی مناسب به خوبی لعاب کاری می گردد. ظروفی که لعاب کاری مناسبی ندارند، می توانند در تماس با قهوه واکنش منفی نشان دهند.

 • ظرف پلاستیکی

قهوه را می توان در ظروف پلاستیکی نیز نگهداری نمود. جنس ظرف بسیار حائز اهمیت است. برای نگهداری قهوه آسیاب شده از ظرف های پلاستیکی شفاف و باکیفیت استفاده نمایید. از خرید ظروف پلاستیکی رنگ شده خودداری کنید؛ چرا که ممکن است بر طعم و بوی قهوه تاثیر منفی بگذارند.

انواع ظروف نگهداری قهوه آسیاب شده

 • ظروف فلزی

ظروف فلزی نیز از جمله مناسب ترین محصولات برای نگهداری از قهوه به شمار می روند. با این حال دقت داشته باشید که ظرف مورد نظر از جنس استیل باشد. به هیچ وجه به سراغ ظرف های آهنی نروید. این ظرف ها برای نگهداری قهوه مناسب نیستند.

 • سیلو قهوه

برای نگهداری از دانه های قهوه می توانید از سیلو استفاده کنید. سیلوها قادر هستند قهوه را از تغییرات مضر شیمیایی در امان نگه دارند. البته قبل از خرید حتما به مطالعه راهنمای خرید سیلو قهوه اقدام نمایید. به طور خلاصه در تهیه سیلوهای قهوه نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • قیمت سیلو
 • کیفیت محصول
 • جنس سیلو
 • اندازه محصول
 • برند سیلو

با توجه به نکاتی که گفته شد اگر قصد خرید سیلو قهوه کردید، به شما فروشگاه اینترنتی قهوه پخش را پیشنهاد می‌کنیم، این فروشگاه انواع محصولات و لوازم جانبی مرتبط با قهوه را با کیفیت و قیمتی مناسب به مشتریان عرضه می‌کند.